Om os

Murerfirmaet Axel Poulsen A/S blev etableret for mere end 60 år siden af murermester Axel Poulsen.
I 1968 overtog Flemming Poulsen murerfirmaet og blev dermed anden generation i firmaet.
I 2010 blev Pernille Skov-Poulsen ansat i firmaet og er i dag 3. generation, som indgår i ledelsen og ejerskabet af Murerfirmaet.

Formål, strategi og ledelse

Murerfirmaets formål er primært at drive murerforretning og dermed beslægtet virksomhed. I praksis beskæftiger Murerfirmaet sig udelukkende med muret byggeri inklusiv flisearbejde.

Vores strategi og kerneværdier:

Kontaktpersoner

Flemming Poulsen

Murermester
flemming@axelpoulsen.dk
22 66 85 00

Pernille Skov-Poulsen

Projektleder/medejer
pernille@axelpoulsen.dk
22 66 85 10

Karsten Kristensen

Projektleder
karsten@axelpoulsen.dk
22 66 85 01

Kasper Bække

Projektleder
kasper@axelpoulsen.dk
22 66 85 22

Kasper Kidholm

Projektleder
kasperkidholm@axelpoulsen.dk
20 74 16 92

Rikke Søbye

HR & Lønansvarlig
rikke@axelpoulsen.dk
22 66 85 11

Maja Brøchner Kristensen

Regnskabsansvarlig
maja@axelpoulsen.dk
22 66 85 04